Zobacz też nasz nowy portal o depresji: Depresja1.pl - Link -> Depresja
WestLd - Pozycjonowanie Reklama: Studia - Psychoterapia | Warsztaty psychologiczne | Psycholog Bydgoszcz

Warsztaty psychologiczne

Depresja | Modele depresji | Stres | Poezja | Opowiadanie | Skala Becka


Crucifixión, Egon Schiele

Warsztaty psychologiczne radzenia sobie ze stresem

Stres jest stałym elementem naszego życia. Jest go mniej lub więcej, jest pozytywny bądź negatywny, ale stale jest obecny i stale wywiera wpływ na nas, nasze zachowanie oraz nasze zdrowie. Dlatego podstawową umiejętnością, którą powinien posiadać każdy człowiek, jeśli tylko chce żyć w sposób zdrowy i pełny, jest umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Aby radzić sobie ze stresem trzeba dowiedzieć się czym jest, jak objawia się w skali ogólnej oraz jakie są nasze własne – indywidualne symptomy odczuwania bądź przeciążenia stresem. Poznać własne reakcje w obliczu sytuacji stresogennych i nauczyć się radzić sobie z nimi, czyli poznać efektywne metody rozładowywania napięcia. Radzenia sobie ze stresem można się nauczyć. Jak? Wybrać się na warsztaty psychologiczne z radzenia sobie ze stresem.

Jedną z ciekawych propozycji warsztatowych jest radzenie sobie ze stresem w ujęciu psychologii procesu. Ta szkoła psychoterapeutyczna patrzy na stres nie tylko jak na dystraktor i element przeszkadzający w pozytywnym funkcjonowaniu, ale również opisuje stres jako zjawisko pozytywne służące rozwojowi. Warsztaty psychologiczne w ujęciu psychologii procesu pokazują, że stres może być motywatorem i może służyć naszemu rozwojowi, a jednocześnie uczą jak rozpoznać stres destrukcyjny i jak radzić sobie z nim tak, aby jego koszty nie były nadmierne w stosunku do korzyści. W ramach warsztatów radzenia sobie ze stresem uczestnik poznaje różnorodne techniki relaksacji i metody rozpoznawania oraz unikania sytuacji stresowych.